شرکت امریکایی کپلر از یک خودرو جدید هیبریدی رونمایی کرده است که دارای سرعت و قدرت شگفت انگیزی در رده خودروهای هیبریدی است.

این شرکت که در کالیفرنیا مستقر است با رونمایی از یک خودرو با قدرت پیشرانه ۸۰۰ اسب بخار در سال ۲۰۰۹ خود را به جمع مدعیان وارد کرد و حالا این شرکت این قدرت پیشرانه را در قالب یک خودرو هیبریدی رونمایی کرده است.

از اخرین باری که ما شاهد یک رونمایی از این شرکت بودیم در نمایشگاه بین المللی خودرو دوبی در سال ۲۰۰۹ بود و از آن زمان به بعد کپلر خیلی بی سر و صدا و آرام به امور پژوهشی خود سرو سامان می‌داد و حالا این شرکت این سکوت را با معرفی یک موتور جدید درهم شکسته است.

این خودرو سوپر اسپرت هیبریدی که ترکیبی از موتور توربودوگانه ۳٫۵ لیتری  V6  اکوبوست فورد در چرخ‌های عقب و یک جفت موتور الکتریکی در چرخ‌های جلو است که بدین ترتیب شما شاهد ۲۰۰ اسب بخار بیشتر نسبت به آنچه در خودرو فورد F-150 شاهد هستیم خواهید بود.

خودرو 
هیبریدی با ۸۰۰ اسب بخار قدرت!

این خودور دارای بدنه ای غنی شده با فیبر کربن است که همانند بوگاتی ویرون دارای شتاب صفر تا صد در ۲٫۵ ثانیه است و در ضمن سرعت سنج  آن وقتی در ۳۲۲ کیلومتر در ساعت باشد دیگر متوقف میشود.

هیچ صحبتی از قیمت این خودرو استثنایی به میان آورده نشده است اما گفته میشود که تنها ۵۰ نمونه از این خودرو تولید خواهد شد که بدین ترتیب باید انتظار قیمت بسیار بالایی را برای این خودرو داشته باشیم

منبع

http://www.funpatogh.com