فیلم درام جنگی «پست فطرت های عوضی» محصول 2009 و ساخته «كوئنتين تارانتينو» است. این فیلم در سال 2010 نامزد هشت جایزه اسکار بود.

موسیقی متن فیلم «پست فطرت های بی آبرو» ساخته آهنگساز بزرگ و به نامی، انیو موریکونه آهنگساز بزرگ ایتالیایی فیلم هایی چون پدرخوانده ، به خاطر یک مشت دولار ، روزی روزگاری در آمریکا و.... به همراهی اثر بی نظیری از آهنگساز بزرگ و فقید آمریکایی نیک پریتو است که باعث شده موسیقی متن این فیلم نیز یکی از نامزدهای جایزه اسکار بهترین موسیقی متن فیلم سال باشد.

اما موسیقی متن این فیلم در واقع اثری مشترک از آهنگسازان بزرگ و به نام دیگری نیز می باشد که باعث شده در کنار یکدیگر کلکسیونی از بهترین آثار موسیقی را گردآوری و گاها با تنظیم و اجرایی جدید منتشر کند.

«كوئنتین تارانتینو» علاقه‌ی زیادی به استفاده از قطعات موسیقی گم‌نام و مشهور پیش ساخته در پس زمینه‌ی فیلم‌هایش دارد. مثل بسیاری از هم‌نسلانش، او نیز تمایل چندانی به ساختن موسیقی متن ارژینال برای آثارش نشان نمی‌دهد و دوست دارد قطعاتی را كه در جست‌وجوهایش یافته، به ساختمان فیلم‌اش راه بدهد. این قطعات می‌توانند از هر سبك و هر هنرمندی باشند. در این زمینه مرزی برای او وجود ندارد. آن قطعات ممكن است پیشتر در آلبومی منتشر شده باشند یا توسط اركستری اجرا شده باشند و یا، حتا در فیلم دیگری مورد استفاده قرار گرفته باشند.

تارنتینو از هر آهنگی كه بتواند نیاز سكانس‌های فیلم‌اش را برطرف كند و با ساحت مفهومی آن هم‌شانه باشد سود می‌برد. گرچه این رویه گاه با سپردن یك قطعه‌ی مخصوص به یك موسیقی‌دان تكمیل می‌شود و پیش می‌آید بسیاری صحنه‌ها كه او قطعه‌ی مورد نظرش را در میان كارهای اجرا شده نمی‌یابد و به سراغ آهنگ‌سازان می‌روددر فیلم « پست فطرت های بی آبرو» كه متفاوت از دیگر آثار تارانتینو بیشتر یك اثر كلاسیك و متعارف است و از بازی‌های فُرمی و بصری و شیطنت‌های مخصوص خالق‌اش بی‌بهره است و بیشتر قرار بوده یك‌ بازسازی و ادای دین تمام عیار باشد به آثار جنگی محبوب تارانتینو كه به حوادث حضور نازی‌ها در دنیا می‌پرداختند، تعداد آن قطعات ارژینال مخصوص فیلم بیشتر است.

برای پخش و دانلود موسیقی فیلم «پست فطرت های بی آبرو» اینجا را کلیک کنید

منبع

http://namayeshtv.ir