این روزها خبر برگزاری نشت اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها در تهران در صدر اخبار سیاسی میهن عزیزمان قرار دارد. این رویداد سیاسی از لحاظی، دارای ابعاد مهم و گوناگونی برای دیپلماسی خارجی کشورمان محصوب می شود و برگزاری آبرومند آن به هر مقداری ضروری ولی نه به هر قیمتی!

خرید 200 بنز لوکس برای اجلاس تهران+تصاویر

خرید 200 بنز لوکس برای اجلاس تهران+تصاویر

در صورت عبور افراد ساکن در تهران از محل سابق اجلاس سران در مناطق شمالی شهر، شاهد فعالیت بی امان پیمانکاران این پروژه می باشند که با احداث ساختمانی جدید و همچنین ترمیم عمده و شاید غیر ضرور ساختمان های گذشته در تکاپوی آمادگی برای این اجلاس مهم هستند.

اما آن چه از همه بیشتر جلب توجه می کند و شاید رسانه های داخلی نیز به آن برخورد نکرده اند وارد کردن ۲۰۰دستگاه خودرو برای این نشست بوده است.شاید در وهله اول این سوال مطرح شود که محل اشکال در این طرح بحث کجا بوده، اما این تعداد خودرو یک خودروی معمولی نبوده بلکه ۲۰۰دستگاه خودرو بنز فوق لوکسs_500بوده است.

با یک حساب سر انگشتی می توان فهمید که قیمت معمولی ترین نوع این خودرو در بازار ۲۵۰میلیون تومان و قیمت سفارشی ترین نمونه آن _در صورت ضد گلوله بوده_فراتر از یک میلیارد تومان می باشد.

حال سوال اینجا مطرح می شود که با توجه با نام نهادن امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام “تولید ملی” این حرکت پیمان کار این مجموعه آقای “ق” چه معنی دارد، در صورتی که با کمی اغماض می توان سمند سریر(که نوع سفارشی سمند می باشد) را با کمی دستکاری و حتی در صورت درخواست در وزرات دفاع به صورت ضد گلوله تبدیل نموده و از خروج نزدیک به ۳۰میلیون دلار، ارز از کشور آن هم در این شرایط اقتصادی که بسیاری از مردم کشور ما حتی قدرت خرید معمولی ترین نوع این خودرو را ندارند، جلوگیری شود.

البته این نوع خاصه خرجی های این مجموعه پیمانکاری تنها در خودرو خلاصه نمی شود بلکه اجاره نزدیک به ۷۰۰سوئیت،خانه و هتل های گرانقیمت، آن هم در مناطق شمال شهر تهران نمونه ای دیگر از این ولخرجی ها بوده و در مدت حضور ۳۰۰۰میهمان خارجی در زمان برگزرای اجلاس تهران تنها ۲۵۰نفر از آنها هندی بوده اند که خود به نوعی سوال برانگیز است.


در زیر جدول قیمت و مقدار ارز خروجی برای این خودرو می آید:
S-500L با AMG-63

کد خودرو BS110

مدل

۲۰۰۹ فول

مشخصات موتور و دنده

۵۰۰۰ سی سی – ۸ سیلندر – ۷ دنده اتوماتیک جی ترونیک

امکانات

۱۷۳ فرمان چند کاربرده ۲۱۳ کنترل روی فرمان ۲۱۴ سیستم ADS 220 سیستم کمک پارک خودرو ۲۲۱ صندلی برقی جلو ۲۲۳ تنظیم صندلی ها روی کنسول عقب ۲۴۵ کامپیوتر داخلی ۲۷۶ حافظه صندلیهای عقب ۲۸۹ فرمان چرم و چوب ۳۴۵ سنسور باران وبادگیر شیشه جلو ۳۸۶ تجهیزات ارتباط با تلفن همراه ۴۰۶ کنسول صندلی های عقب ۸۵۹ رینگ ۱۸ اینچ ۹ پره ۴۷۷ هشدار دهنده باد لاستیک ۵۰۰ آینه جمع شو برقی بغل ۵۸۱ تهویه هوای اتوماتیک ۵۸۲کنترل دمای هوا در عقب ۵۹۵ شیشه ضد اشعه و عایق حرارت ۶۱۵ لامپ زنون ۸۸۳ قفل مرکزی درب ها و باک بنزین ۸۶۳ تلویزیون ۲۳۳ سیستم دیسترونیک پلاس

امکانات ویژه

۸۸۹ حرکت بدون کلید (keyless go) 864 DVD مخصوص صندلیهای عقب – ۸۱۴ DVD چنجر – ۶۱۰ نایت ویژن – ۴۱۳ سان روف تمام شیشه پاناروما – ۴۰۲ صندلی گرمکن و سرد کن عقب – ۴۰۱ صندلی گرمکن و سرد کن جلو – ۴۳۲ صندلی های داینامیک جلو – ۲۷۵ حافظه صندلیها – ۲۱۸ دوربین عقب

 

 

آنالیز قیمت تمام شده

قیمت خودرو

۱,۳۳۹,۰۰۰,۰۰۰ ریال

ترخیص خودرو از گمرک

۱,۰۸۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال

شماره گذاری

۱۸۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال

خودروی فرسوده

۴۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال

سایر هزینه ها شامل ….

۱۶,۵۰۰,۰۰۰ ریال

جمع کل قیمت تمام شده

۲,۶۶۷,۵۰۰,۰۰۰ ریال
 

منبع

http://www.funpatogh.com